Carlo Gavazzi Carlo Gavazzi RAM 1A Series Solid State Relay, 125 A Load, Panel Mount, 660 V ac Load, 32 V dc Control, RAM1A60D125
RS Stock No: 8568497
Mfr Part No: RAM1A60D125
Brand: Carlo Gavazzi
Carlo Gavazzi RAM 1A Series Solid State Relay, 125 A Load, Panel Mount, 660 V ac Load, 32 V dc Control, RAM1A60D125
In stock - 12
Add to RS basket
Technical Assets
Technical Specifications
AttributeValue
Mounting TypePanel
Terminal TypeScrew
BrandCarlo Gavazzi
Relay Type
Maximum Load Voltage AC660 V
Switching Type
ManufacturerCarlo Gavazzi
Maximum Load Current AC125 A
Product TypeSolid State Relay
Height [mm]29 mm