Carlo Gavazzi Carlo Gavazzi RAM 1A Series Solid State Relay, 50 A Load, Panel Mount, 660 V ac Load, 48 V dc, 280 V ac Control, RM1A60A50
RS Stock No: 8572998
Mfr Part No: RM1A60A50
Brand: Carlo Gavazzi
Carlo Gavazzi RAM 1A Series Solid State Relay, 50 A Load, Panel Mount, 660 V ac Load, 48 V dc, 280 V ac Control, RM1A60A50
Unavailable
Mounting TypePanel
Terminal TypeSelf-lifting
BrandCarlo Gavazzi
Relay Type
Maximum Load Voltage AC600 V
Switching Type
ManufacturerCarlo Gavazzi
Maximum Load Current AC50 A
Product TypeSolid State Relay
Height [mm]28.8 mm