Carlo Gavazzi Carlo Gavazzi Solid State Relay, 100 A rms Load, Panel Mount, 530 V Load, 32 V Control, RM1A48D100
RS Stock No: 4790404
Mfr Part No: RM1A48D100
Brand: Carlo Gavazzi
Carlo Gavazzi Solid State Relay, 100 A rms Load, Panel Mount, 530 V Load, 32 V Control, RM1A48D100
In stock - 26
Mounting TypePanel
Terminal TypeSelf-lifting
BrandCarlo Gavazzi
Relay Type
Maximum Load Voltage AC480 V
Switching Type
ManufacturerCarlo Gavazzi
Maximum Load Current AC100 A
Product TypeSolid State Relay
Height [mm]28.8 mm