Carlo Gavazzi Carlo Gavazzi Solid State Relay, 25 A Load, Panel Mount, 530 V ac Load, 32 V dc Control, RM1A48D25
RS Stock No: 8577218
Mfr Part No: RM1A48D25
Brand: Carlo Gavazzi
Carlo Gavazzi Solid State Relay, 25 A Load, Panel Mount, 530 V ac Load, 32 V dc Control, RM1A48D25
In stock - 50
Mounting TypePanel
Terminal TypeSelf-lifting
BrandCarlo Gavazzi
Relay Type
Maximum Load Voltage AC480 V
Switching Type
ManufacturerCarlo Gavazzi
Maximum Load Current AC25 A
Product TypeSolid State Relay
Height [mm]28.8 mm