Carlo Gavazzi Carlo Gavazzi Solid State Relay, 25 A rms Load, Panel Mount, 530 V Load, 48 V dc, 280 V ac Control, RM1A48A25
RS Stock No: 4790381
Mfr Part No: RM1A48A25
Brand: Carlo Gavazzi
Carlo Gavazzi Solid State Relay, 25 A rms Load, Panel Mount, 530 V Load, 48 V dc, 280 V ac Control, RM1A48A25
Out of stock
Add to RS basket
Technical Specifications
AttributeValue
Mounting TypePanel
Terminal TypeScrew
BrandCarlo Gavazzi
Relay Type
Maximum Load Voltage AC530 V
Switching Type
ManufacturerCarlo Gavazzi
Maximum Load Current AC25 A
Product TypeSolid State Relay
Height [mm]28.8 mm