Carlo Gavazzi Carlo Gavazzi Solid State Relay, 25 A rms Load, Panel Mount, 660 V Load, 32 V Control, RM1A60D25
RS Stock No: 4790448
Mfr Part No: RM1A60D25
Brand: Carlo Gavazzi
Carlo Gavazzi Solid State Relay, 25 A rms Load, Panel Mount, 660 V Load, 32 V Control, RM1A60D25
In stock - 8
Add to RS basket
Technical Specifications
AttributeValue
Mounting TypePanel
Terminal TypeSelf-lifting
BrandCarlo Gavazzi
Relay Type
Maximum Load Voltage AC600 V
Switching Type
ManufacturerCarlo Gavazzi
Maximum Load Current AC25 A
Product TypeSolid State Relay
Height [mm]28.8 mm