Carlo Gavazzi Carlo Gavazzi Solid State Relay, 30 A Load, Panel Mount, 240 V ac Load, 32 V dc Control, RGC1A23D30KKE
RS Stock No: 7753048
Mfr Part No: RGC1A23D30KKE
Brand: Carlo Gavazzi
Carlo Gavazzi Solid State Relay, 30 A Load, Panel Mount, 240 V ac Load, 32 V dc Control, RGC1A23D30KKE
In stock - 15
Add to RS basket
Technical Assets
Technical Specifications
AttributeValue
Mounting TypeDIN Rail
Terminal TypeScrew
BrandCarlo Gavazzi
Relay Type
Maximum Load Voltage AC240 V
Switching Type
ManufacturerCarlo Gavazzi
Maximum Load Current AC30 A
Product TypeSolid State Relay
Height [mm]110 mm