Carlo Gavazzi Carlo Gavazzi Solid State Relay, 50 A rms Load, Panel Mount, 265 V Load, 32 V Control, RM1A23D50
RS Stock No: 4790353
Mfr Part No: RM1A23D50
Brand: Carlo Gavazzi
Carlo Gavazzi Solid State Relay, 50 A rms Load, Panel Mount, 265 V Load, 32 V Control, RM1A23D50
In stock - 97
Mounting TypePanel
Terminal TypeScrew
BrandCarlo Gavazzi
Relay Type
Maximum Load Voltage AC265 V
Switching Type
ManufacturerCarlo Gavazzi
Maximum Load Current AC25 A
Product TypeSolid State Relay
Height [mm]28.8 mm