Carlo Gavazzi Carlo Gavazzi Solid State Relay, 50 A rms Load, Panel Mount, 660 V Load, 32 V Control, RM1A60D50
RS Stock No: 4790454
Mfr Part No: RM1A60D50
Brand: Carlo Gavazzi
Carlo Gavazzi Solid State Relay, 50 A rms Load, Panel Mount, 660 V Load, 32 V Control, RM1A60D50
In stock - 58
Mounting TypePanel
Terminal TypeSelf-lifting
BrandCarlo Gavazzi
Relay Type
Maximum Load Voltage AC600 V
Switching Type
ManufacturerCarlo Gavazzi
Maximum Load Current AC50 A
Product TypeSolid State Relay
Height [mm]28.8 mm