IMI Norgren Norgren Pneumatic Cylinder - 100mm Bore, 30mm Stroke, RM/92100/M Series, Double Acting
RS Stock No: 2204067
Mfr Part No: RM/92100/M/30
Brand: IMI Norgren
Norgren Pneumatic Cylinder - 100mm Bore, 30mm Stroke, RM/92100/M Series, Double Acting
Unavailable
Price unavailable
Add to RS basket
Technical Assets
Technical Specifications
AttributeValue
Minimum Operating Temperature-5
Maximum Operating Temperature80
Weight1.83 at 0 mm || 0.42 at 5 mm