Moflash Signalling LED195 20-30VAC/DC White Deep Base Blue
RS Stock No: 1226660
Mfr Part No: LED195-02WH-03
Brand: Moflash Signalling
LED195 20-30VAC/DC White Deep Base Blue
Unavailable
Price unavailable
Add to RS basket
Technical Assets
Technical Specifications
AttributeValue
IP RatingIP65
Hazardous Area Certification
ManufacturerMoflash Signalling
Bulb TypeLED
Minimum Supply Voltage [VAC]20 V
Current TypeAC, DC
Maximum Supply Voltage [VAC]30 V
BrandMoflash Signalling
Base Diameter [mm]104 mm
Light EffectFlashing
Diameter [mm]73 mm
Standards/ApprovalsCE, RoHS
Minimum Supply Voltage [VDC]20 V
Mount TypeSurface
Current Consumption [mA]120 mA
SeriesLED195
Lens ColourBlue
Maximum Supply Voltage [VDC]30 V