Moflash Signalling LED195 Beacon 36LED 85-280VAC/DC SHALLOW
RS Stock No: 2222003
Mfr Part No: LED195-05WH-SB-05
Brand: Moflash Signalling
LED195 Beacon 36LED 85-280VAC/DC SHALLOW
Unavailable
Price unavailable
Add to RS basket
Technical Assets
Technical Specifications
AttributeValue
IP RatingIP65
Hazardous Area Certification
ManufacturerMoflash Signalling
Bulb TypeLED
Minimum Supply Voltage [VAC]85 V
Current TypeAC, DC
Maximum Supply Voltage [VAC]280 V
BrandMoflash Signalling
Base Diameter [mm]104 mm
Light EffectContinuous, Flashing
Diameter [mm]73 mm
Standards/ApprovalsCE, RoHS
Minimum Supply Voltage [VDC]85 V
Mount TypeSurface
Current Consumption [mA]35 mA
SeriesLED195
Lens ColourWhite
Maximum Supply Voltage [VDC]380 V