Sensata/Crydom Sensata/Crydom DR22 Series Solid State Relay, 30 A Load, DIN Rail Mount, 200 V dc Load, 32 V dc Control, DR2220D30U
RS Stock No: 9107298
Mfr Part No: DR2220D30U
Brand: Sensata/Crydom
Sensata/Crydom DR22 Series Solid State Relay, 30 A Load, DIN Rail Mount, 200 V dc Load, 32 V dc Control, DR2220D30U
In stock - 1
Add to RS basket
Technical Assets
Technical Specifications
AttributeValue
Mounting TypeDIN Rail
Terminal TypeScrew
BrandSensata/Crydom
Relay TypeSolid State
Maximum Load Current DC30 A
Switching TypeZero Crossing
ManufacturerSensata/Crydom
Maximum Load Voltage DC200 V
Product TypeSolid State Relay
Height [mm]76 mm