Sensata/Crydom Sensata/Crydom DR45 Series Solid State Relay, 45 A Load, DIN Rail Mount, 600 V ac Load, DR4560A45RJ
RS Stock No: 2270858
Mfr Part No: DR4560A45RJ
Brand: Sensata/Crydom
Sensata/Crydom DR45 Series Solid State Relay, 45 A Load, DIN Rail Mount, 600 V ac Load, DR4560A45RJ
Out of stock
Mounting TypePanel, DIN Rail
Terminal TypeCage Clamp, Spring
ManufacturerSensata/Crydom
Maximum Load Current AC45 A
Product TypeSolid State Relay
Height [mm]92 mm