Sensata/Crydom Sensata/Crydom DR67 Series Solid State Relay, 60 A Load, DIN Rail Mount, 600 V ac Load, DR6760D60RP
RS Stock No: 2270902
Mfr Part No: DR6760D60RP
Brand: Sensata/Crydom
Sensata/Crydom DR67 Series Solid State Relay, 60 A Load, DIN Rail Mount, 600 V ac Load, DR6760D60RP
Unavailable
Price unavailable
AttributeValue
Mounting TypePanel, DIN Rail
ManufacturerSensata/Crydom
Maximum Load Current AC60 A
Product TypeSolid State Relay
Height [mm]91.8 mm