Sensata/Crydom Sensata/Crydom DR67 Series Solid State Relay, 75 A Load, DIN Rail Mount, 600 V ac Load, DR6760D75RP
RS Stock No: 2270904
Mfr Part No: DR6760D75RP
Brand: Sensata/Crydom
Sensata/Crydom DR67 Series Solid State Relay, 75 A Load, DIN Rail Mount, 600 V ac Load, DR6760D75RP
Unavailable
Price unavailable
AttributeValue
Mounting TypePanel, DIN Rail
ManufacturerSensata/Crydom
Maximum Load Current AC75 A
Product TypeSolid State Relay
Height [mm]91.8 mm