Sensata/Crydom Sensata/Crydom DRA4D Series Solid State Interface Relay, 32 V dc Control, 12 A Load, DIN Rail Mount, DRA4D100E12
RS Stock No: 7710684
Mfr Part No: DRA4D100E12
Brand: Sensata/Crydom
Sensata/Crydom DRA4D Series Solid State Interface Relay, 32 V dc Control, 12 A Load, DIN Rail Mount, DRA4D100E12
Unavailable
Price unavailable
Add to RS basket
Technical Assets
Technical Specifications
AttributeValue
Terminal TypeScrew
BrandSensata/Crydom
Maximum Load Current DC12 A
ManufacturerSensata/Crydom
Maximum Control Voltage Range (DC)32 V
Minimum Control Voltage Range (DC)15 V
Maximum Load Voltage DC100 V
Height [mm]58.4 mm