Sensata/Crydom Sensata/Crydom PM67 Series Solid State Relay, 25 A Load, Panel Mount, 600 V ac Load, PM6760D25P
RS Stock No: 2270959
Mfr Part No: PM6760D25P
Brand: Sensata/Crydom
Sensata/Crydom PM67 Series Solid State Relay, 25 A Load, Panel Mount, 600 V ac Load, PM6760D25P
Unavailable
Price unavailable
Relay TypeSolid State
Maximum Load Current DC25 A
Switching TypeZero Voltage Turn-On
Product TypeSolid State Relay
Height [mm]91.8 mm