Sensata/Crydom Sensata/Crydom PM67 Series Solid State Relay, 50 A Load, Panel Mount, 600 V ac Load, PM6760D50P
RS Stock No: 2270968
Mfr Part No: PM6760D50P
Brand: Sensata/Crydom
Sensata/Crydom PM67 Series Solid State Relay, 50 A Load, Panel Mount, 600 V ac Load, PM6760D50P
Out of stock
Add to RS basket
Technical Assets
Relay TypeSolid State
Maximum Load Current DC50 A
Product TypeSolid State Relay
Height [mm]91.8 mm