Sensata/Crydom Sensata/Crydom PM67 Series Solid State Relay, 50 A Load, Panel Mount, 600 V ac Load, PM6760D50PH
RS Stock No: 2270969
Mfr Part No: PM6760D50PH
Brand: Sensata/Crydom
Sensata/Crydom PM67 Series Solid State Relay, 50 A Load, Panel Mount, 600 V ac Load, PM6760D50PH
Unavailable
Price unavailable
Add to RS basket
Technical Assets
Relay TypeSolid State
Maximum Load Current DC50 A
Product TypeSolid State Relay
Height [mm]91.8 mm