Sensata/Crydom Sensata/Crydom PM67 Series Solid State Relay, 50 A Load, Panel Mount, 600 V ac Load, PM6760D50RPH
RS Stock No: 2270971
Mfr Part No: PM6760D50RPH
Brand: Sensata/Crydom
Sensata/Crydom PM67 Series Solid State Relay, 50 A Load, Panel Mount, 600 V ac Load, PM6760D50RPH
Out of stock
Relay TypeSolid State
Maximum Load Current DC50 A
Switching TypeInstantaneous Turn-On
Product TypeSolid State Relay
Height [mm]91.8 mm