Sensata/Crydom Sensata/Crydom PM67 Series Solid State Relay, 60 A Load, Panel Mount, 600 V ac Load, PM6760D60P
RS Stock No: 2270976
Mfr Part No: PM6760D60P
Brand: Sensata/Crydom
Sensata/Crydom PM67 Series Solid State Relay, 60 A Load, Panel Mount, 600 V ac Load, PM6760D60P
Out of stock
Relay TypeSolid State
Maximum Load Current DC60 A
Product TypeSolid State Relay
Height [mm]91.8 mm