Sensata/Crydom Sensata/Crydom Solid State Relay, 20 A Load, DIN Rail Mount, 600 V rms Load, 32 V dc Control, DR2260D20V
RS Stock No: 9107315
Mfr Part No: DR2260D20V
Brand: Sensata/Crydom
Sensata/Crydom Solid State Relay, 20 A Load, DIN Rail Mount, 600 V rms Load, 32 V dc Control, DR2260D20V
Out of stock
Relay TypeSolid State
Maximum Load Current DC20 A
Product TypeSolid State Relay
Height [mm]76 mm