Sensata/Crydom Sensata/Crydom Solid State Relay, 35 A Load, DIN Rail Mount, 600 V rms Load, 32 V dc Control, DR2260D35V
RS Stock No: 9107333
Mfr Part No: DR2260D35V
Brand: Sensata/Crydom
Sensata/Crydom Solid State Relay, 35 A Load, DIN Rail Mount, 600 V rms Load, 32 V dc Control, DR2260D35V
In stock - 67
Relay TypeSolid State
Maximum Load Current DC35 A
Product TypeSolid State Relay
Height [mm]76 mm