Teledyne LeCroy Teledyne LeCroy T3PS23203P Bench Power Supply, 0 - 50W, 2 Output, 0 - 32V, 0 - 3A
RS Stock No: 1954331
Mfr Part No: T3PS23203P
Brand: Teledyne LeCroy
Teledyne LeCroy T3PS23203P Bench Power Supply, 0 - 50W, 2 Output, 0 - 32V, 0 - 3A
Unavailable
Price unavailable
Mounting TypeBench
Supply Voltage230 V ac
SeriesT3PS
RMS Ripple & Noise [mV]
Bench Power Supply TypeProgrammable DC Power Supply
Model NumberT3PS23203P
Output Voltage32 V dc
Output Connector
Minimum Temperature0 °C
Power Rating [W]50 W
Digital/AnalogueAnalogue, Digital
ManufacturerTeledyne LeCroy
Input Connector
RMS Ripple & Noise [mA]2 mA
Manufacturer Part NumberT3PS23203P
Number of Outputs2
ProgrammableYes
Output Current3 A ac
Maximum Temperature40 °C